Scaling Plan בנוסטרו: איך מגדילים תיק ממומן

תוכניות ההגדלה של FTMO, FXIFY ו-FunderPro זו לצד זו: כל כמה זמן החשבון גדל, באילו תנאים, עד איזו תקרה – ומה הופך את ההגדלה לקשה בפועל.

צוות אלטריקס · פורסם · עודכן · 9 דקות קריאה · איך אנחנו כותבים ובודקים

מה זה Scaling Plan בחברת נוסטרו?

Scaling Plan (תוכנית הגדלה), או בקיצור ״סקיילינג״, הוא מנגנון שבו חברת הנוסטרו מגדילה את היתרה של החשבון הממומן אחרי שהסוחר עומד ביעדים לאורך תקופה. התנאים כוללים בדרך כלל יעד רווח ומשך זמן מינימלי, ולפעמים גם מספר משיכות. בחלק מהחברות, כמו FTMO ו-FunderPro, היתרה עצמה מדומה, והמשיכות לסוחר משולמות בפועל.

שני דברים חשוב להבין מההתחלה. ראשית, מגבלות ההפסד גדלות יחד עם החשבון: בדוגמה הרשמית של FTMO, חשבון של 400,000$ עם מגבלת הפסד יומית של 20,000$ עובר אחרי 4 חודשים ל-500,000$ עם מגבלה של 25,000$. שנית, לא כל מסלול כולל הגדלה – ב-FXIFY Instant Funded, למשל, אין הגדלה בכלל.

אם המושג 'תיק נוסטרו' (תיק ממומן) עדיין לא ברור, התחילו ממה זה תיק נוסטרו, ואת המודל כולו הסברנו במה זה חברת נוסטרו. המדריך הזה מתחיל מהרגע שיש לכם חשבון כזה.

מה התנאים להגדלת תיק ב-FTMO?

ב-FTMO החשבון גדל ב-25% כל 4 חודשים, בתנאי שבארבעת החודשים האחרונים הרווחתם לפחות 10% נטו, עובדו לפחות 2 משיכות Reward והיתרה חיובית ביום ההגדלה. התקרה היא 2,000,000$ על כל חשבונות ה-FTMO שלכם יחד. אלה ארבעת התנאים, לפי FTMO:

  • לפחות 4 חודשי מסחר כסוחר FTMO באותה הזמנה, או 4 חודשים מאז ההגדלה הקודמת.
  • רווח מדומה נטו של 10% לפחות מעל יתרת הפתיחה, שנוצר ב-4 החודשים האחרונים.
  • לפחות 2 משיכות Reward שעובדו באותה תקופה.
  • יתרה חיובית ביום ההגדלה.

איך נראית הגדלה ב-FTMO לאורך זמן?

ההגדלה ב-FTMO ליניארית: בכל פעם מתווספים 25% מהיתרה ההתחלתית, לא מהיתרה הנוכחית, ומגבלות ההפסד גדלות באותו יחס. כך נראה ה-Growth Path ש-FTMO מציגה לחשבון של 400,000$ – למשל שני חשבונות 2-Step של 200,000$ שאוחדו:

דוגמת ה-Growth Path הרשמית של FTMO לחשבון 400,000$ (כל הערכים מהאתר של FTMO) – נכון ל-6.10.2026
נקודת זמןגודל החשבוןהפסד יומי מקסימליהפסד כולל מקסימלי
התחלה400,000$20,000$40,000$
אחרי 4 חודשים500,000$25,000$50,000$
אחרי 8 חודשים600,000$30,000$60,000$
אחרי 12 חודשים700,000$35,000$70,000$
אחרי 16 חודשים800,000$40,000$80,000$
תקרה2,000,000$100,000$200,000$

מה עוד משתנה ב-FTMO כשהחשבון גדל?

חלוקת הרווחים: במסלול 2-Step היא עולה מ-80% ל-90% כשתנאי ה-Scaling Plan מתקיימים, ו-FTMO מציינת שה-90% במסגרת התוכנית תקפים רק ב-2-Step. מועדי התשלום והמינימום מפורטים במדריך משיכת רווחים מחברת נוסטרו.

בנוסף יש ל-FTMO תוכנית נפרדת, Premium Programme: ברמת Prime – חלוקה של 90% ותקרת הקצאה של 600,000$, בתנאי של 4 משיכות מוצלחות לפחות (של 4% ומעלה) וללא חשבונות שנכשלו ב-4 החודשים האחרונים; וברמת Supreme – תקרת הקצאה של מיליון דולר. אפשר להשתתף בה ובתוכנית ההגדלה במקביל. את החברה עצמה ואת חוקי המבחן שלה הסברנו במה זה FTMO.

איך עובדת הגדלת התיק ב-FXIFY?

ב-FXIFY החשבון גדל ב-25% אחרי 3 החודשים הראשונים, בתנאי של 10% תשואה ושל לפחות 2 חודשים רווחיים מתוך 3. אחר כך, בכל 3 חודשים שבהם עומדים באותם תנאים, היתרה מוכפלת – עד 4 הגדלות בסך הכול.

הדוגמה הרשמית של FXIFY: חשבון של 400,000$ מגיע ל-500,000$ אחרי 3 חודשים, ל-1,000,000$ אחרי 6, ל-2,000,000$ אחרי 9 ול-4,000,000$ אחרי 12 – זו ההגדלה הרביעית והאחרונה. במסלול Instant Funded, לעומת זאת, אין הגדלה.

איך עובדת הגדלת התיק ב-FunderPro?

ב-FunderPro יתרת החשבון הממומן גדלה ב-50% אחרי יעד רווח של 10% לאורך 3 חודשים רצופים, וכך שוב עד חשבון של 5 מיליון דולר. לפי FunderPro, היעדים והכללים לא משתנים בזמן ההגדלה.

יש כאן עמימות שכדאי להכיר: מאמר אחד במרכז העזרה מנסח את התנאי כ-'10% profit target each trading month, for 3 consecutive months' – כלומר 10% בכל חודש – ומאמר אחר כ-'10% profit target for 3 consecutive months'. לא כתוב גם אם ה-50% מחושבים מהיתרה ההתחלתית או מהנוכחית. לפני שבונים תוכנית על ההגדלה, מבקשים מ-FunderPro הבהרה.

מגבלות ההפסד בחשבון הממומן נשארות: 5% יומי ו-10% כולל ב-Classic וב-Pro, 3% יומי ו-6% כולל ב-One Phase, ובנוסף תקרת מרג'ין של 20% לכל סוג נכס.

מה ההבדל בין תוכניות ההגדלה של FTMO, FXIFY ו-FunderPro?

ההבדל המרכזי הוא בקצב ובבסיס החישוב: FTMO מוסיפה 25% מהיתרה ההתחלתית כל 4 חודשים, FXIFY מכפילה את היתרה כל 3 חודשים אחרי ההגדלה הראשונה, ו-FunderPro מוסיפה 50% אחרי 3 חודשים רצופים של 10%. הטבלה מסכמת את התנאים הרשמיים; השוואה רחבה יותר של החברות לרובוט מסחר נמצאת בהשוואת FTMO, FXIFY ו-FunderPro.

תוכניות הגדלה לפי האתרים הרשמיים – נכון ל-6.10.2026
FTMOFXIFYFunderPro
תקופת מדידה4 חודשים3 חודשים3 חודשים רצופים
יעד רווח10% נטו בתקופה10% בתקופה, ולפחות 2 מתוך 3 חודשים ברווח10% (בכל חודש לפי מאמר אחד, לאורך התקופה לפי אחר)
תנאים והערות2 משיכות Reward שעובדו; יתרה חיובית ביום ההגדלהאותם תנאים בכל הגדלההיעדים והכללים לא משתנים בזמן ההגדלה
גודל ההגדלה25% מהיתרה ההתחלתית25% בהגדלה הראשונה, אחר כך הכפלה50%
תקרה2,000,000$ על כל החשבונות4 הגדלות (בדוגמה הרשמית: מ-400,000$ ל-4,000,000$)5,000,000$
תקרת הון לפני הגדלה400,000$ לסוחר או לאסטרטגיהחשבון פעיל אחד מכל גודל, עד 400,000$200,000$ הון התחלתי משולב

מה תקרת ההון ההתחלתית לסוחר אחד?

לפני כל הגדלה, יש תקרה להון שאפשר לקבל: ב-FTMO 400,000$ לסוחר או לאסטרטגיה (1-Step ו-2-Step יחד), ב-FunderPro 200,000$ של הון התחלתי משולב בכל החשבונות הממומנים, וב-FXIFY חשבון פעיל אחד מכל גודל, מ-5,000$ עד 400,000$.

  • FTMO: אם מתגלות אסטרטגיות זהות בכמה חשבונות וההון הכולל עובר את התקרה, FTMO רשאית להשעות את החשבונות. ב-Premium Programme התקרה עולה ל-600,000$ (Prime) או למיליון דולר (Supreme).
  • FunderPro: הדוגמה של החברה היא 4 חשבונות של 50,000$ או 2 חשבונות של 100,000$. אותה תקרה מופיעה בסעיף 4.10 בתנאי האתגר.
  • FXIFY: הגדלים הם 5K$, 10K$, 15K$, 25K$, 50K$, 100K$, 200K$ ו-400K$, והכלל חל גם בשלב האתגר וגם בשלב הממומן (בתוקף מ-25.11.2024). FXIFY לא מציינת סכום כולל לכל הגדלים יחד, ולכן לא מחברים אותם לסכום אחד.

איך נראית הגדלה של חשבון 100,000$? (חישוב, לא הבטחה)

אם עומדים בכל התנאים בכל שלב, חשבון של 100,000$ יכול לגדול לפי הכללים הרשמיים ל-175,000$ ב-FTMO אחרי 12 חודשים ול-1,000,000$ ב-FXIFY אחרי 12 חודשים, וב-FunderPro ל-150,000$ אחרי ההגדלה הראשונה. זה חישוב אריתמטי של הכללים בלבד – לא תחזית ולא הבטחה.

חישוב לפי הכללים הרשמיים, בהנחה שכל התנאים מתקיימים בכל שלב – לא הבטחה
הגדלה 1הגדלה 2הגדלה 3הגדלה 4
FTMO (25% מהיתרה ההתחלתית)125,000$ (חודש 4)150,000$ (חודש 8)175,000$ (חודש 12)200,000$ (חודש 16)
FXIFY (25%, אחר כך הכפלה)125,000$ (חודש 3)250,000$ (חודש 6)500,000$ (חודש 9)1,000,000$ (חודש 12)
FunderPro (50%)150,000$ (חודש 3)לא מפורטלא מפורטלא מפורט

מה החישוב הזה לא מראה?

הוא לא מראה כמה קשה לעמוד בתנאים בכל תקופה מחדש, ושלושה פרטים טכניים משנים את התמונה:

  • כל שורה מניחה שעמדתם בכל התנאים בכל תקופה – 10% רווח, בלי לחצות את מגבלות ההפסד, ובחלק מהחברות גם משיכות שעובדו או חודשים רווחיים.
  • ב-FTMO ההגדלה היא 25% מהיתרה ההתחלתית בכל פעם, ולכן הצמיחה ליניארית ולא בריבית דריבית.
  • ב-FunderPro לא מפורט אם ההגדלות הבאות מחושבות מהיתרה ההתחלתית או מהנוכחית, ולכן הצגנו רק את ההגדלה הראשונה.

מה מקשה להגיע להגדלה?

הקושי הוא לא 10% רווח לבד, אלא 10% רווח בלי לחצות אף פעם את מגבלת ההפסד היומית והכוללת – ובמקביל לעמוד בתנאים הנוספים של כל חברה: 2 משיכות שעובדו ב-FTMO, 2 חודשים רווחיים מתוך 3 ב-FXIFY, ו-3 חודשים רצופים ב-FunderPro.

  • מגבלות הפסד לאורך כל התקופה: ב-FTMO 2-Step – 5% יומי ו-10% כולל מההון ההתחלתי, Max Loss סטטי, ומגבלת ההפסד היומית מתאפסת ב-00:00 CE(S)T. ב-1-Step – 3% יומי ו-10% כולל, End-of-day trailing.
  • רצף: ב-FunderPro נדרשים 3 חודשים רצופים; ב-FXIFY מספיקים 2 חודשים רווחיים מתוך 3.
  • חוסר פעילות: ב-FunderPro חשבון, כולל חשבון ממומן, שלא נסחרה בו עסקה 30 יום רצופים נכשל אוטומטית.
  • מרג'ין: ב-FunderPro יש תקרה של 20% מהיתרה ההתחלתית לכל סוג נכס בחשבון הממומן.

מה כדאי לדעת לפני שבונים על הגדלה?

שתוכנית ההגדלה מתחילה רק אחרי שעוברים את האתגר, ושאין נתון רשמי על כמה סוחרים מגיעים להגדלה. FunderPro כותבת בהצהרת הסיכון שלה שהאתגרים עלולים להיות קשים למעבר גם לסוחרים מנוסים – ולכן לא כדאי לבנות תוכנית שנשענת על הגדלה לפני שעברתם אותם.

מה שכן בשליטתכם הוא ניהול הסיכונים: סיכון קבוע לעסקה, Stop Loss בכל עסקה והחלטה מראש מתי עוצרים. את העקרונות המעשיים ריכזנו בניהול סיכונים בתיק נוסטרו.

רובוט מסחר ותקרת ההון: מה חשוב לבדוק?

אם רובוט מסחר סוחר בחשבון, בודקים מול החברה לפני הרכישה איך היא מתייחסת ל-EA של צד שלישי, כי זה יכול להשפיע על תקרת ההון ועל הזכאות לחשבון. FTMO, למשל, מציינת שמי שמשתמש ב-EA של צד שלישי עשוי לחלוק את אותה אסטרטגיה עם סוחרים אחרים, ולכן מסתכן בסירוב לחשבון FTMO אם תקרת ההקצאה נחצית.

  • FTMO: התקרה של 400,000$ חלה לסוחר או לאסטרטגיה, לפני כל הגדלה.
  • FXIFY: EA מותר ב-1, 2 ו-3 Phase רק אחרי בדיקה ואישור מראש של התמיכה, ושימוש באותו EA מאותה חברה, שיוצר עסקאות מתואמות, נמצא ברשימת האסטרטגיות האסורות.
  • FunderPro: מי שמשתמש ב-EA של צד שלישי חייב להחזיק בקוד המקור (סעיף 13.11 בתנאי האתגר), ואסור להשתמש ב-EA כדי לשכפל עסקאות בין כמה לקוחות (סעיף 13.10).

איפה הרובוט של ALTRIX נכנס לתמונה?

ALTRIX היא חברת תוכנה, לא ברוקר ולא חברת נוסטרו: את ההגדלה, התנאים והתשלום קובעת רק חברת הנוסטרו. רובוט הנוסטרו של ALTRIX פועל ב-MetaTrader 5 ומיועד גם לשלב המבחן וגם לתיק הממומן, במסלולים שבהם הסטופלוס היומי הוא 5%, וגודל התיק הממומן – בין 25,000$ ל-200,000$ – נקבע לפי האתגר שרוכשים. לכל חברה כללים משלה לשימוש ברובוט – בשיחת התאמה קצרה בוחרים יחד את החברה והמסלול שמתאימים לכם. הכללים שבסעיף הקודם חלים גם עליו. לכל חברה כללים משלה לשימוש ב-EA, וחלקן דורשות אישור מראש. לפני שקונים מבחן, בודקים את הכללים העדכניים באתר הרשמי של החברה.

אפשר לבדוק את התוכנה ב-10 ימי ניסיון חינם לפני שמשלמים – פרטים בחבילות ALTRIX. אין ערובה לרווח או למעבר המבחן, וביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד.

שאלות נפוצות

כל כמה זמן אפשר להגדיל תיק ב-FTMO?

כל 4 חודשים, ב-25%, בתנאי שעומדים בארבע דרישות: 4 חודשי מסחר לפחות, רווח נטו של 10% לפחות בתקופה, 2 משיכות Reward שעובדו ויתרה חיובית ביום ההגדלה. התקרה היא 2,000,000$ על כל חשבונות ה-FTMO יחד. נכון ל-6.10.2026.

מה ההבדל בין תוכניות ההגדלה של FTMO, FXIFY ו-FunderPro?

ב-FTMO החשבון גדל ב-25% כל 4 חודשים, עד 2 מיליון דולר. ב-FXIFY הוא גדל ב-25% אחרי 3 החודשים הראשונים, בתנאי של 10% רווח ו-2 מתוך 3 חודשים ברווח, ואחר כך היתרה מוכפלת כל 3 חודשים, עד 4 הגדלות. ב-FunderPro החשבון גדל ב-50% אחרי יעד רווח של 10% במשך 3 חודשים רצופים (מאמר אחר של FunderPro מנסח: 10% בכל חודש), עד 5 מיליון דולר.

האם יש מסלולים בלי תוכנית הגדלה?

כן. למשל, FXIFY כותבת שבמסלול Instant Funded אין הגדלה. לפני שקונים, בודקים בעמוד המסלול הספציפי אם יש בו Scaling Plan.

מה תקרת ההון ההתחלתית לסוחר אחד?

ב-FTMO התקרה היא 400,000$ לסוחר או לאסטרטגיה, לפני הגדלה. ב-FunderPro היא 200,000$ של הון התחלתי משולב. ב-FXIFY מותר חשבון פעיל אחד מכל גודל, מ-5,000$ עד 400,000$.

האם ההגדלה משנה את מגבלות ההפסד?

כן, הן גדלות יחד עם החשבון. בדוגמה הרשמית של FTMO, חשבון של 400,000$ עם מגבלת הפסד יומית של 20,000$ ומגבלה כוללת של 40,000$ גדל אחרי 4 חודשים ל-500,000$, עם מגבלות של 25,000$ ו-50,000$. FunderPro כותבת שהיעדים והכללים נשארים זהים בזמן ההגדלה.

האם שימוש ברובוט מסחר משפיע על תקרת ההון?

ייתכן. FTMO מציינת שמי שמשתמש ב-EA של צד שלישי עשוי לחלוק אסטרטגיה עם סוחרים אחרים, ושהתקרה של 400,000$ חלה לסוחר או לאסטרטגיה. ב-FXIFY נדרש אישור מראש ל-EA, וב-FunderPro נדרשת בעלות על קוד המקור. לכן בודקים מול החברה לפני הרכישה.

מקורות

המידע במאמר הוא לצורכי לימוד בלבד ואינו ייעוץ השקעות. מסחר כרוך בסיכון; ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד ואין ערובה לרווח.

רוצים להתחיל לסחור עם אלטריקס?

10 ימי ניסיון חינם. החזר כספי עד 14 יום אם הרובוט לא עובד מסיבה טכנית.

דברו איתנו בוואטסאפ